Skriv kontaktinformation her. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

LarsenVFX
Bredgade 76
1260 København K

Film

Title: Mads Langer 3AM
Client: Mads Langer / Sony
Title: Mads Langer 3AM
Production: Friendly Content
Director: Jeppe Kolstrup
Our job: Digilab / Editing / Grade (MPC) / VFX
Title: Larsen VFX Motion Graphic Showreel
Music by: Marcus Toft & Andreas Tykjær Restorff
Title: Larsen VFX Motion Graphic Showreel
Music by: Marcus Toft & Andreas Tykjær Restorff
Title: Kræftens Bekæmpelse – De 7 tegn
Client: Kræftens Bekæmpelse
Title: Kræftens Bekæmpelse – De 7 tegn
Agency: Advice
Production: Entrance
Director: Magnus Millang
Our job: Digilab/Editing/Grade/VFX
Title: Magistrene Spejlet
Client: Magistrene
Title: Magistrene Spejlet
Agency: Patrick Isaak/Mette Lehman
Production: Treshow
Director: Stevan Treshow
Our job: Digilab/editing/grading/graphic
Title: Schulstad Rugbar
Client: Schulstad
Title: Schulstad Rugbar
Agency: JWT
Production: Friendly Content
Our job: Editing / grading
Title: Skoda Fast start
Client: Skoda
Title: Skoda Fast start
Agency: & Co
Production: & Co Productions
Director: Kim Jacobsen
Our job: Editing / Grade / VFX
Title: Super Brugsen Julefilm
Client: Super Brugsen
Title: Super Brugsen Julefilm
Agency: REACT by Republica / Morten Schmidt og Simon Konski
Production: TorpBerthelsen / Nicolai Berthelsen
Our job: Editing / Grade / Motion Graphic
Title: bibob – Tidal
Client: bibob
Title: bibob – Tidal
Agency: & Co.
Production: & Co. Productions / Anne-Mette Lund
Director: Alexander Topsøe
Our job: VFX / Grade
Title: Tulip – Vellykket Hverdag – Rasmus Bjerg
Client: Tulip
Title: Tulip – Vellykket Hverdag – Rasmus Bjerg
Agency: J. Walter Thompson
Production: Friendly Content / Anna-Marie Elkjær
Director: Christian Lyngbye / DOP: Philippe Kress
Our job: Editing / VFX / Remote Grade with MPC

Profil

Larsen VFX er specialiseret i at arbejde med billeder og visuelle effekter til alle medier og budgetter.  Vores kreative team har mange års erfaring indenfor produktion og postproduktion, og arbejder med digi-lab, klip, grading, motion graphics og VFX.

Vi har et unikt samarbejde med Moving Picture Company og tilbyder remote grading med deres colourister i London.

Vi hjælper også gerne med VFX supervision på optagelser og rådgivning omkring workflow.

Det kræver en god logistik at kunne håndtere alle elementerne i efterarbejdet.
Vi har derfor udviklet Traffic® – en webbaseret platform, der samler alle film og medier under ét  og giver dig det fulde overblik.  Se mere her.

Kontakt

Larsen VFX

Bredgade 76
1260 København K

Telefon: 3915 5600
Traffic: 7070 5010

mail@larsenvfx.dk

CVR/VAT: 36 48 57 36
Forretningsbetingelser

Vi har p-pladser i gården med vores navn på. Husk at komme ind og få en parkeringstilladelse til forruden.

Christel Ipsen
CEO / Post producer
Tlf: +45 2829 2955
christel@larsenvfx.dk

Vibeke Larsen
Post producer
Tlf: +45 2126 5768
vibeke@larsenvfx.dk

Erin Kristensen
Post producer
Tlf: +45 2536 0762
erin@larsenvfx.dk

Camilla Tiklev
Traffic
Tlf.: +45 2251 0255
traffic@larsenvfx.dk

Oliver Wolff
VFX / Grading
Tlf: +45 2871 6632
oliver@larsenvfx.dk

Raul Montenegro
Motion Graphics
Tlf: +45 3023 7038
raul@larsenvfx.dk

Daniel Malm Bruun
Digilab
Tlf: +45 2031 1276
daniel@larsenvfx.dk

Kasper Maarbjerg
Edit
Tlf: +45 2588 2086
kasper@larsenvfx.dk

Anita Bonne
Mama-san
Tlf: +45 2611 8211
anita@larsenvfx.dk

Per Sønnichsen
CFO
Tlf: +45 2989 0495
finans@larsenvfx.dk