Skriv kontaktinformation her. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

LarsenVFX
Bredgade 76
1260 København K

Velkommen

👍  VI ER I FULD GANG MED AT OPDATERE VORES HJEMMESIDE  👍

Om os

Larsen VFX har siden 2015 boet på Bredgade i det indre København.

Vores kunder er hovedsagelig produktionsselskaber og bureauer men vi arbejder ogsĂĄ for brands direkte.

Vi er specialister i post produktion og optimering af processer. Vi rådgiver omkring workflow og fordelingen af ressourcer på filmproduktioner og kan producere film til alle slags budgetter. Vi tilbyder fuld service – lige fra digilab til distribuering af final master og alt derimellem.

Vores team er sammensat af dedikerede personer med mange ĂĄrs erfaring indenfor post produktion. Derudover har vi faste freelancere, pĂĄ bĂĄde billede og lyd, som dagligt indgĂĄr som en del af teamet.

En af vores samarbejdspartnere er Moving Picture Company i London. Det giver dig mulighed for at grade med deres dygtige colorister, remote i realtime, siddende i en af vores suiter her i Bredgade.

Traffic® er vores arkiv- og distributionsværktøj. I Traffic® kan du uploade dine film, arkivere dem til senere brug og sende dem direkte fra systemet. Du kan bruge Traffic® uanset om du har produceret her hos os eller hos nogle andre.

Vi gør os umage med hele tiden at være opdateret om de forskellige medier og platforme og leverer til stort set alle medier i hele verden.

Kontakt

Larsen VFX

Bredgade 76B
1260 København K

Telefon: 3915 5600
Traffic:   7070 5010

mail@larsenvfx.dk

CVR/VAT: 36 48 57 36
Forretningsbetingelser

Vi har p-pladser i gĂĄrden med vores navn pĂĄ. Husk at komme ind og fĂĄ en parkeringstilladelse til forruden.

Christel Ipsen
CEO / Post producer
Tlf: +45 2829 2955
christel@larsenvfx.dk

Vibeke Larsen
Senior Post producer
Tlf: +45 2126 5768
vibeke@larsenvfx.dk

Tine Gershøj Bøgelund
Senior Post producer
Tlf: +45 2128 1070
tine@larsenvfx.dk

Camilla Tiklev
Traffic
Tlf.: +45 2251 0255
traffic@larsenvfx.dk

Oliver Wolff
VFX / Grading
Tlf: +45 2871 6632
oliver@larsenvfx.dk

Raul Montenegro
Motion Graphics / 3D
Tlf: +45 3023 7038
raul@larsenvfx.dk

Daniel Malm Bruun
Digilab
Tlf: +45 2031 1276
daniel@larsenvfx.dk

Kasper Maarbjerg
Klipper / Motion Graphics
Tlf: +45 2588 2086
kasper@larsenvfx.dk

Henrik Nielsen
Edit
Tlf: +45 2818 9490
henrik@larsenvfx.dk

Anita Bonne
Mama-san
Tlf: +45 2611 8211
anita@larsenvfx.dk

Lis Eckwert
CFO
Tlf: +45 3048 9819
finans@larsenvfx.dk