Skriv kontaktinformation her. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

LarsenVFX
Bredgade 76
1260 København K

Til vores kunder

Nu hvor vi er inde i 3. uge af den nye skøre virkelighed, er vi ved at vænne os til den nye måde at arbejde på.
Vi følger regeringens anbefalinger og arbejder så vidt muligt hjemmefra i den kommende tid.
Vi er heldigvis allerede inde i online workflow til hverdag og arbejder i forvejen på tværs af fysiske kontorer og landegrænser.

Selvom vi kan løse mange opgaver fra hjemmekontorerne, er der stadig opgaver, der skal løses her på kontoret.
Derfor har vi dagligt en minimal bemanding og kalder ind efter behov.

Så med lidt ekstra smidighed og god vilje, er det – lige bortset fra kaffen og fredags-aperol’en – business as usual.

Hvis du er i tvivl, eller har spørgsmål er du altid velkommen til at ringe eller skrive til os.

Vi er klar !

Profil

Larsen VFX er specialiseret i at arbejde med billeder og visuelle effekter til alle medier og budgetter.  Vores kreative team har mange års erfaring indenfor produktion og postproduktion, og arbejder med digi-lab, klip, grading, motion graphics og VFX.

Vi har et unikt samarbejde med Moving Picture Company og tilbyder remote grading med deres colourister i London.

Vi hjælper også gerne med VFX supervision på optagelser og rådgivning omkring workflow.

Det kræver en god logistik at kunne håndtere alle elementerne i efterarbejdet.
Vi har derfor udviklet Traffic® – en webbaseret platform, der samler alle film og medier under ét  og giver dig det fulde overblik.  Se mere her.

Kontakt

Larsen VFX

Bredgade 76
1260 København K

Telefon: 3915 5600
Traffic: 7070 5010

mail@larsenvfx.dk

CVR/VAT: 36 48 57 36
Forretningsbetingelser

Vi har p-pladser i gården med vores navn på. Husk at komme ind og få en parkeringstilladelse til forruden.

Christel Ipsen
CEO / Post producer
Tlf: +45 2829 2955
christel@larsenvfx.dk

Vibeke Larsen
Senior Post producer
Tlf: +45 2126 5768
vibeke@larsenvfx.dk

Erin Kristensen
Post producer
Tlf: +45 2536 0762
erin@larsenvfx.dk

Diana Hjulgaard
Post producer
Tlf: +45 5384 4828
diana@larsenvfx.dk

Camilla Tiklev
Traffic
Tlf.: +45 2251 0255
traffic@larsenvfx.dk

Oliver Wolff
VFX / Grading
Tlf: +45 2871 6632
oliver@larsenvfx.dk

Raul Montenegro
Motion Graphics / 3D
Tlf: +45 3023 7038
raul@larsenvfx.dk

Daniel Malm Bruun
Digilab
Tlf: +45 2031 1276
daniel@larsenvfx.dk

Kasper Maarbjerg
Klipper / Motion Graphic
Tlf: +45 2588 2086
kasper@larsenvfx.dk

Henrik Nielsen
Edit
Tlf: +45 2818 9490
henrik@larsenvfx.dk

Anita Bonne
Mama-san
Tlf: +45 2611 8211
anita@larsenvfx.dk

Lis Eckwert
CFO
Tlf: +45 3048 9819
finans@larsenvfx.dk