Skriv kontaktinformation her. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

LarsenVFX
Bredgade 76
1260 København K

Om os

Larsen VFX har siden 2015 boet på Bredgade i det indre København.

Vi er specialister i post produktion og optimering af processer. Vi rådgiver omkring workflow og fordelingen af ressourcer på filmproduktioner og kan producere film til alle slags budgetter. Vi tilbyder fuld service – lige fra digilab til distribuering af final master og alt derimellem.

Vores team er sammensat af dedikerede personer med mange års erfaring indenfor post produktion. Derudover har vi faste freelancere, på både billede og lyd, som dagligt indgår som en del af teamet.

Kontakt

Larsen VFX

Bredgade 76A
1260 København K

Telefon: 3915 5600
Traffic:   7070 5010

mail@larsenvfx.dk

CVR/VAT: 36 48 57 36
Forretningsbetingelser

Vi har p-pladser i gården med vores navn på. Husk at komme ind og få registreret din bil.

Christel Ipsen
CEO / Post producer
Tlf: +45 2829 2955
christel@larsenvfx.dk

Vibeke Larsen
Senior Post producer
Tlf: +45 2126 5768
vibeke@larsenvfx.dk

Tine Gershøj Bøgelund
Senior Post producer
Tlf: +45 2128 1070
tine@larsenvfx.dk

Pernille Vedel
Post producer
Tlf.: +45 2032 2786
pernille@larsenvfx.dk

Oliver Wolff
VFX / Grading
Tlf: +45 2871 6632
oliver@larsenvfx.dk

Raul Montenegro
Motion Graphics / 3D
Tlf: +45 3023 7038
raul@larsenvfx.dk

Daniel Malm Bruun
Digilab
Tlf: +45 2031 1276
daniel@larsenvfx.dk

Kasper Maarbjerg
Klipper / Motion Graphics
Tlf: +45 2588 2086
kasper@larsenvfx.dk

Henrik Nielsen
Edit
Tlf: +45 2818 9490
henrik@larsenvfx.dk

Lis Eckwert
Finans
Tlf: +45 3048 9819
finans@larsenvfx.dk